pH Seviyelerinin Anlamı

Ağrılı Mesane Sendromu (İnterstisyel Sistit)

pH Seviyelerinin Anlamı

pH Seviyelerinin Anlamı

İdrar Ph değeriniz 4.5-5.5 arasında ise aşırı asidik vücudunuz sağlıklı bir bünyeye göre  50-100 kat yüksek asit yüklüdür. Bu seviyedeki asit yükü ile çok ciddi sağlık problemleri yaşıyor yada yaşamak üzeresiniz.

İdrar Ph değeriniz:6.0-6.5 arasında  ise vücudunuz sağlıklı bir bünyeye göre 5-10 kat fazla asidik anlamına gelir. Asiditeye bağlı sağlık sorunları olabilir.

İdrar Ph değeriniz:7-7.5 arasında ise en ideal seviyedesiniz. Bu seviyeye ulaşmak için, ya sebze ağırlıklı besleniyor yada Alkali mineral kullanıyorsunuzdur.

Bunu her ne şekilde başarıyorsanız aynı şekilde sürdürmelisiniz. 

Unutmayın.! aşırı asidik bünyedeki asit iyonlarını baskılamak isteyen vücudumuz, kemiklerimizden ve dişlerimizden kalsiyum alıp asit iyonlarını tamponlayarak kan PH seviyesini korumaya çalışır. Bu şekilde ilerleyen zamanda kemik yoğunluğu azalacağı için kemik erimesi denilen durum ortaya çıkar ve kemikler kırılmaya dişler dökülmeye başlar.

Aynı şekilde  fazla kilo ile vücudumuzdaki atık sıvıların pH’ sının düşmesi arasında çok yakın bir ilişki vardır. İdrar  pH’sı 7.0’ın altına doğru düştüğünde yani vücudumuzdaki asit arttığında,  bünyemiz yağ dokumuzu tamamen kaybetmemizi engeller.Yağ asitleri vücudun asit tamponu işlevini gördüğü için kilo vermek son derece zor olur.