İdrar pH Analizi

Ağrılı Mesane Sendromu (İnterstisyel Sistit)

İdrar pH Analizi

İdrar pH Analizi 

İdrar pH takibiniz, vücudunuzun asidik veya alkali olduğunu tespit etmenize yardımcı olur. Kullanımı oldukça ucuz ve kolaydır. Ph striplerinizi eczanelerden alabilir veya internet üzerinden sipariş edebilirsiniz. Küçük bir kutu içerisinde hava almayan bir metalik poşetin içinde geliyor ve 25 adet tek kullanımlık şerit içeriyor. Şeritleri idrar ile 3 saniye temas ettirmeniz yeterli, ardından stripin rengi değişiyor ve yine kutunun üzerinde gelen renk tablosundan pH'ınızı analiz edebiliyorsunuz.

Bunu genel bir rehber olarak kullanın ve Interstisyel Sistit hastalarının normal bir uyku düzeni olmadığını aklınızda bulundurun!

pH’ınız yediğiniz yiyeceklere, aldığınız besin takviyesine veya ilaç tedavisine; egzersiz ve stres seviyenize bağlı olarak değişiklik gösterir. Bakmanız gereken şey genel görüntünün, asidik mi yoksa  bazik düzeyde mi (alkali) seyrediyor olduğudur. Unutmayın Contracit Alkali Mineral Sitrat takviyesi, idrar pH'ınızı yükselterek medikal tedavinin başarısını arttırır.

Bu sürecin başında pH seviyeniz asidik özellik gösterirse veya alkali seyrederken bir anda asidiğe dönüşürse paniğe kapılmayın. Unutmayın ki önemli olan genel tablonun nasıl seyrettiğidir. Eğer bu konuda stres yaşarsanız asit üretmeye başlarsınız ki bu da dengelemeye çalıştığımız şeyin ta kendisidir!

Burada duracağım. Sindirilmesi gereken çok fazla bilgi oldu. Biraz dinlenmek ve daha sonra geri gelip bilgileri tekrar gözden geçirmek, vücuttaki asit-alkali dengesini devam ettirmenin önemini gerçek anlamda kavramak adına iyi bir fikir olabilir.

Bir kere vücudumuzu daha alkali besinlerle beslemeye başladığımızda, her gün tasarladığımız biçimde rahatladığımızda ve derin bir nefes aldığımızda, yeniden denge içine girmeye başlayacağız ve mesanemizin kendini onarması fırsat yaratmış olacağız.